AKUSTİK SÜNGER & SES YALITIM MALZEMELERİ

Akustik Halı Ses Yalıtım Halısı

Akustik halı ses yalıtım halısı - Ses yalıtımlı akustik karo halılar.
akustik hali karo hali0005
Günümüzde yaşamımızı etkileyen faktörlerden biride yüksek ses maruz kaldığımızdır. Dünyada artık ihtiyaç haline gelen ses yalıtımı akustik ortamlar huzurlu ve daha kaliteli yaşama isteği doğmuştur. Biz Akustik firması olarak Türkiyede istanbul ilinde kurmuş olduğumuz mimarlık faliyetlerimizi akustik alanında 2009 dan beri geliştirmekteyiz. İhtiyaca uygun çözümler sunan firmamız bünyesinde 2 adet akustik danışman ve 1 adet inşaat mühendisi ile akustik alanında hizmetlermizi sürdürmekteyiz.
akustik hali karo hali0001
Açık alan ofisler ve çağrı merkezleri gibi sesin yankılanmasının çok olduğu ortamlarda ilk önerilemeriz Zemin ve Tavan ses ve akustik yalıtımı ile başlamaktadır. Duvarlarda kısmi olarak akustik panolar ile çözüme gidilebilmektedir.
zeminlerde akustik halı önermekteyiz. Piyasada kauçuk tabanlı ses yalıtım halısı adı altında satılan halıların akustik ve ses yalıtımı ile ilgsi bulunmamaktadır. tamamen yanıltıcı bilgi verilmektedir.


akustik hali karo hali ofis studyo

Firmanızın ofisinizin çalışma ortamınızın kısacası akustik ihtiyacı doğan alanlarınızın akustik ve ses yalıtmı ihtiyaçları için bizi arayın. Uzman arkadaşlarımızdan can kurtaracak yardımlar alabilirsiniz.

Akustik Halı Uygulama Alanları Örnek Çalışma Görselleri - 1 
akustik hali karo hali11

Akustik Halı Uygulama Alanları Örnek Çalışma Görselleri - 2

akustik hali karo hali16
Akustik Ses Yalıtımlı Halılar İle Akustik Ortamlar çok uzakta değil.

Ses ve gürültü yalıtımı kullanımının söz konusu olduğu alanlarda – oda, konser salonu, kayıt stüdyosu vs. – duyulan sesler, ses kaynağından – müzik seti, televizyon, orkestra vs. – çıkan sesler ile o seslerin duvar ve mevcut eşyalardan gelen yansımalar şeklinde algılanmaktadır. Yansıyan sesler, direkt olarak kaynaktan gelen seslerden çok daha fazla süre havada yol alırlar kulağımıza daha geç gelirler ve distorsion ( kırılma ) ile ses çamurlaşması yaratırlar. Bu sebeple direkt sesin anlaşılmasını ve olduğu gibi algılanmasını önlerler. Sonuç olarak dinleyici direkt ses kaynağını yüksek sesle dinlemek zorunda kalır ve bu kırılma ve çamurlaşmaları daha da dayanılmaz hale getirir. Akustik ürünlerimizin temel niteliği, bu kirliliği ortadan kaldırarak sesleri, çevreye de zarar vermeden doğal algılama seviyesine getirmesidir.

Akustik Paneller