AKUSTİK SÜNGER & SES YALITIM MALZEMELERİ

Akustik Panel

Akustik Panel ; Kumaş Kaplı Akustik Duvar Paneli
BAYINDIRLIK POZ NO : 04.734/A28B1 / 04.734/A28B2
20MM KAL. 95 KG/M3 YOĞ. ÖN YÜZÜ AKUSTİK KUMAŞ ARKA YÜZ CAM TÜLÜ AKUSTİK DUVAR PANELİ
40 MM KALINLIĞINDA 95 KG/M3 YOĞUNLUĞUNDA CAM YÜNÜNDEN, ÖNYÜZÜ AKUSTİK KUMAŞ, ARKA YÜZÜ CAM TÜLÜ İLE KAPLI AKUSTİK DUVAR PANELİ
Akustik ses emici panellerimiz iç mekanda hemen hemen hertürlü akustik düzenlemede kullanılabilmektedir. Duvara ve tavana kolayca monte edilebilen panellerimiz, yüksek yutuculuğu ve dekoratif tasarımları sayesinde en başarılı modellerimiz arasındadır.

akustik kumas kapli duvar paneliakustik panel kenar detayi parmephon
KUMAŞ KAPLI AKUSTİK DUVAR PANELLERİ ÜRETİCİ VE UYGULAYICI FİRMAYIZ.

Akustik panel NRC değeri olarak 0,90-1,00 değeri karşılamaktadır. Akustik panel mevcut mekanda oluşan değişken frekanstaki ses dalgalarının tavan ve duvar yüzeyine çarpması neticesinde rezonansa girmesini önleyici ve sesin net olarak duyulmasına imkan veren camyünü üzeri kumaş kaplı akustik panellerdir. Aktav parmephon akustik , parmephon camyünü akustik panel , parmephon asma tavan , parmephon wall panels , SOLO 
Akustik paneller, iletişim kurulacak ortamdaki ses iletişim kalitesini en üst noktaya çekebilmektedir. 
kumas kapli akustik duvar paneli aktav parmephon
Ses konforunun önemli olduğu eğlence mekanları, toplantı ve konferans salonu gibi alanlarda çınlama süresini düşürmek amacıyla kullanılmaktadır. Ürünlerin tamamı aynı zamanda dekoratif olduğundan herhangi bir estetik problem de söz konusu değildir. Yutuculuk değerleri ve panel ölçüleri ürün tipine ve kullanım alanına göre farklılık gösterebilmektedir

akustik panel ses yutma tablosu

Akustik duvar panelleri için kayıt stüdyosu teorisi

Mikro bağlı malzemelerde gözenekleri yüksek miktarda vardır, ve gözenekler aracılığıyla akustik dalgalar derinliklerine girerek malzemeler ve akustik enerji dönüştürmek için ısı enerjisi duvar panelleri kayıt stüdyosu için uygulama:

(1)ev uygulama:duvar ses yalıtımı, tavan ses yalıtımı,
(2)eğlence uygulama: KTV, otel, bar, gece kulübü, disko, sinema
(3)işyeri uygulama:ofis binası, toplantı odası, ofis odası, stüdyo, kayıt odası.
(4)endüstriyel yerde uygulaması: klima tesisleri, hava kompresörü odası, pompa İstasyonu, üretim atölyesi.

kumas kapli paneller parmephon


KUMAŞ KAPLI AKUSTİK PANEL UYGULAMA GÖRSELLERİ 01 

kumas panel1
KUMAŞ KAPLI AKUSTİK PANEL UYGULAMA GÖRSELLERİ 02

kumas kapli panel3
KUMAŞ KAPLI AKUSTİK PANEL UYGULAMA GÖRSELLERİ 03

kumas kapli panel5

GÖKÇE AKUSTİK FİRMA PROFİLİ

Günümüz iç mekanların yüksek akustik performans ve mimari tasarım ihtiyacına yönelik olarak 2008 yılında 40.000 m2’lik fabrika sahasında faaliyetlerine başlayan GÖKÇE AKUSTİK, parmephon markasıyla camyününden mamul asma tavan sistemleri, duvar panelleri ve ara bölme üniteleriyle yurtiçinde ve yurtdışında önemli projelere imza atmaktadır.

GÖKÇE AKUSTİK, iç mekanların tavan ve duvar kaplamalarında dekoratifliğin yanı sıra müşterilerini bilinçlendirerek ortamdaki ses kalitesini de iyileştirecek her türlü akustik ihtiyaca çözüm üretebilecek bir amaçla çalışmakta olup, uygulama yapılacak alanların öncelikleri ve kriterleri doğrultusunda müşterilerilerine çok geniş bir ürün yelpazesinden seçim yapma imkanı sunmaktadır.

Parmephon ürünleri iç mekanlarda geniş bir kullanım alanı için tasarlanmıştır. Ofisler, yönetim binaları, hastaneler, laboratuarlar, restoranlar, ticaret merkezleri, bekleme odaları, koridorlar, tiyatro ve sinemalar, konferans salonları, okullar, spor tesisleri, konser salonları gibi sağlam, güvenli ve estetik görünüme sahip olması gereken tüm mekanlar için mükemmel bir seçimdir

Uygulama Alanları:
Konferans, tiyatro, nikah ve sinema salonları, AVM’ler, restoranlar, radyo ve tv santralleri , bürolar, kalabalık ofisler, danışma hattı merkezleri, çağrı merkezleri, atış poligonları, spor salonları, çağrı merkezleri, yüzme havuzları, düğün salonları, Balo salonları, konservatuvar çalışma salonları.

Ses ve gürültü yalıtımı kullanımının söz konusu olduğu alanlarda – oda, konser salonu, kayıt stüdyosu vs. – duyulan sesler, ses kaynağından – müzik seti, televizyon, orkestra vs. – çıkan sesler ile o seslerin duvar ve mevcut eşyalardan gelen yansımalar şeklinde algılanmaktadır. Yansıyan sesler, direkt olarak kaynaktan gelen seslerden çok daha fazla süre havada yol alırlar kulağımıza daha geç gelirler ve distorsion ( kırılma ) ile ses çamurlaşması yaratırlar. Bu sebeple direkt sesin anlaşılmasını ve olduğu gibi algılanmasını önlerler. Sonuç olarak dinleyici direkt ses kaynağını yüksek sesle dinlemek zorunda kalır ve bu kırılma ve çamurlaşmaları daha da dayanılmaz hale getirir. Akustik ürünlerimizin temel niteliği, bu kirliliği ortadan kaldırarak sesleri, çevreye de zarar vermeden doğal algılama seviyesine getirmesidir.

Akustik Paneller