AKUSTİK SÜNGER & SES YALITIM MALZEMELERİ

Ağır Ses Yalıtım Bariyeri - Teknobar

Ağır Ses Yalıtım Bariyeri  - EPDM Kauçuk Bariyer 

Epdm ağır bariyer ses yalıtım bariyeri olarak bilinir, ağır kurşun levha bariyer ile eşdeğer ses yalıtım özelliğine sahip olan Epdm teknobar ses yalıtım bariyeri bir çok alanda kullanılmaktadır. Tavan ses yalıtımı duvar ses yalıtımı zemin ses yalıtımı uygulamalarında kullanılmaktadır. Son zamanlarda mimar ve mühendisler tarafından sıkça kullanılmakta dır. Kurşun bariyer maliyetlerinin yüksek olması EPDM tekno bar ağır bariyeri daha da cazip hale getirdi, diğer ses yalıtım malzemelerine nazaran minumum yer kaybı ile yüksek performans sunmaktadır. 

2021 GÜNCEL EPDM KAUÇUK BARİYER - TOPTAN FİYATINA PERAKENDE AKUSTİK SÜNGER 

EPDM PVC KAUÇUK BARİYER  EPDM PVC KAUÇUK BARİYER  EPDM PVC KAUÇUK BARİYER 
2,5 MM   :23,00 TL 3 MM   : 29,50 TL 4 MM    : 45,50 TL
5 KĞ 6 KĞ 8 KĞ
     

HEMEN SİPARİŞ VERMEK İÇİN ARAYIN :
TEL: 1) 0216 344 34 22
TEL: 2) 0216 344 34 77 
WHATSAP: 0507 668 41 24

METRAJLI ALIMLARDAKİ İSKONTO ORANLARI İÇİN LÜTFEN İLETİŞİM KURUNUZ.

Yapılarda ses yalıtımı ve ses kontrolü sağlayan malzemelerden Esnek Ses Yalıtım Bariyeri - EPDM oldukça ağır ancak esnek bir ses yalıtım ürünüdür. Kurşun levhalar, ses yalıtım malzemesi olarak yıllardır kullanılmaktadır. Ancak hepimizin bildiği gibi kurşun, zehirli malzeme olarak kabul edilir ve hiç kimse stüdyo, ev, iş alanı, yaşam ve çalışma alanlarında kurşun kullanılmasını istemez.

Etkili ses yalıtım malzemesi EPDM teknobar ağır ses yalıtım bariyeri

Ses İletim Sınıfı (STC) basitce bir malzemenin kaynak ve hedef alanlar arasındaki ses iletim kaybı veya seste azalmasını temsil eden değerdir. Akustik laboratuvarında yapılan testlerle farklı frekans aralıklarında alınan değerlerin ölçüm ve hesaplamaları ile elde edilir. yüksek STC değerleri malzemenin yüksek ses yalıtımı sağladığını gösterir. 

KALINLIK AĞIRLIK m² BAŞINA  SES İLETİM SINIFI (STC)
2.0 mm 3,5 kğ 21 db
2.5 mm 4,4 kğ 24 db
3.2 mm 6,0 kğ 27 db

Yüksek Ses Yalıtımı Sağlar
Yüksek ses yalıtım değeri ile her türlü gürültü şikayetlerinin çözümünde sınıfının en etkili ürünüdür. İki levha bariyer üstü üste kolayca getirilebildiğinden, ara boşluklar oluşturmamakta ve böylece ses kaçaklarının en aza indirgenmesi sağlanmaktadır.
Bazı uygulamalarda bir yankı sorunu olabilir. Bu epdm bariyer yüzeye çarpan seslerin odaya geri yansımasından olabilir, ancak bu sorun için kolay bir çözüm vardır. Bir kat ses emici yüzey ( akustik sünger, akustik panel, ses emici paneller ) EPDM bariyer üzerine uygulandığında extra gürültü emilimi sağlamakta ve bu yankılanmaları engellemektedir. 

Ağır Bariyer, elastik polimerlerden üretilmiş, iki alçıpan arasında, ister bölme duvarlarda, isterse tavan uygulamalarında hava doğuşlu seslerin yalıtımı için kullanılmaktadır. Alan kaybetmeden ses geçişinin önlenebilmesi için kütle oluşturan Ağır bariyerlerimizin 3,6 kg/m2, 5,0 kg/m2 ve 10 kg/m2 olmak üzere üç farklı tipi mevcuttur. Bariyerlerimizin arkasında yer alan çift taraflı yapışkan, uygulama esnasında büyük kolaylık sağlayarak uygulamada zamandan tasarruf edilmesine yardımcı olmaktadır.

 


Akustik süngerlerde ağır ses yalıtım bariyeri kullanımı

ağır ses yalıtım bariyeri epdm bariyer

Alçıpan levha duvar kaplamalarında ağır ses yalıtım bariyeri kullanımı

Teknobar epdm ağır ses yalıtımı bariyerleri
minumum yer kaybı ve maksimum ses izolasyonu performansıyla birçok alanda kullanılmaktadır. teknobar ağır ses yalıtım bariyeri kullanım alanları iki alçıpan plaka arasında mevcut betonarme yüzeyde akustik sünger arasında laminasyonlu olarakta kullanılmaktadır.

Ağır ses yalıtım bariyeri ses yalıtım değerleri 

epdm ses yalıtım bariyeri

EPDM hammaddesi ile üretilen yüksek yoğunluklu profesyonel ses izolasyon malzemesidir.

İnce yapısına rağmen kullanıldığı ortamda yüksek oranda hava doğuşumlu ses yalıtımı sağlar.

± 0,5 – 2,3 mm kalınlığı ile özellikle inşaat alanında kullanımı çok yaygındır. Bantlı ve bantsız olarak

üretimi bulunmaktadır. m2 ağırlığı 2 kg – 3,5 kg – 5 kg ve 7 kg olarak değişkenlik gösterir.

Stoklarda 3,5 ve 5 kg bantlı ve yapışkan bantsız olarak bulunmakta.Kullanım alanları Ağır ses yalıtım bariyeri hangi alanda kullanılır.

Ses yalıtım ihtiyacı bulunan birçok alanda kullanılmaktadır. Yüksek ses ve gürültü yalıtım maliyetlerini % 60 oranında düşürmektedir. montajı kolay ve pratiktir. Akustik süngerlere lamine edilerek bariyerli akustik süngerler elde edilmekte ve akustik süngerlerin ses yalıtım değerlerini % 60 artırmaktadır. 2 alçıpan levha arasında kullanıldığında 20 cm taşyününe eşdeğer ses yalıtımı yapmaktadır. Ortak kullanım duvarlarında , otel odası duvar ses yalıtımnda , düğün salonları duvar ve tavan ses yalıtımında , toplantı odalarında , Barlarda , eğlence mekanlarında , Jeneratör odalarında , Kompresör odalarında , Browler odalarında , Klima server odalarında , Stüdyolarda , müzik odalarında , chiller odalarında , toplu konutlarda , evlerde ortak kullanım duvarlarında gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.


 

Ses Yalıtımı