AKUSTİK SÜNGER & SES YALITIM MALZEMELERİ

Bariyerli Sünger

Teknosilence Bariyerli Süngerler: Epdm Pvc Bariyer, Akustik Süngerlere Basotect, Yumurta, Piramit, Labirent, Spesyal, Düz sünger ve Bondex süngere lamine edilerek ses yalıtım değerleri en üst seviyeye çıkarılması amaçlanmıştır. Bariyer özelliği EPDM yüksek yoğunluklu pvc bariyer tek başına kullanıldığında 22 db ses yalıtımı sağlamaktadır.           

EPDM Ses Yalıtım Bariyeri ile lamine edilmiş Bariyerli Yanmaz Akustik Sünger 

Teknosilence Bariyerli Akustik Sünger


Kısa Tanım

Global sünger üreticisi Recticel‘in Türkiye’de uluslararası standartlara uygun ürettiği, yanmazlığın önemli olduğu alanlarda ses yutumu (absorbtion) ve ses iletimi kaybı (transmission loss) için akustik çözüm sağlayan kompleks sünger ürünüdür. 2013 yılı yılın ses yalıtım ödülüne layık görülmüştür.

Uygulama Alanları

Havalandırma kanallarında, mekanik dairelerde, jeneratör, kompresör kabinlerinde, kısacası ses yalıtımı gereken her noktada, disko, restoran, sinema, konser, toplantı salonları gibi akustik çözüm gereken alanlarda kullanılmaktadır.

Teknik Özellikler

1000 mm genişlikte 35-15 yumurta profilli, EPDM ağır bariyer katmanlı olarak imal edilmektedir. Yutum kabiliyetini artırmak için yumurta, labirent, spesiyal vb. profillerde üretilmektedir. Ses iletim kaybı (transmission loss) için kullanılan ağır bariyerde isteğe göre EPDM, kurşun, PVC ya da bitüm kullanılmaktadır.

Kalite Garanti Belgeleri

ISO/TS 16949:2002, ISO 9001:2008, BS476:class0, UNI 9175:2008 M1, İlgili Akustik Performans Test Sonuçları

Yanmaz akustik süngerlerin ağır bariyerli katmanla lamine edilmesiyle üretilen özel yalıtım plakasıdır.
3 katmanlı kompozit bir üründür, en üst katman 50 Dansite spesyal kesim akustik sünger; ses dalgalarının eşit şekilde dağılımını sağlarken, ortasındaki 5kg/m2 epdm ağır bariyer yüksek miktarda ses geçiş kaybı yaratır..
Son katmanda bulunan 2 cm kalınlığındaki firend 70 Dansite ise ses yutumuna katkı sağlar. Firen ürünler alev almaz üretilir. İçindeki yanmazlık sıvısından ötürü kalite kontrolü önem taşır.
Teknosilence 2014 yılı Tüyap Yapı Fuarı – yılın ses yalıtım ürünüdür.

Kullanım Yeri :
Komşu duvarlarda alçıpan altına – Jeneratör odalarında veya kabinlerinin iç duvarlarına – düğün salonlarında – canlı müzik yapan mekanlarda..
Satış :
100cmx100cm 3 m2 lik paketlerde
1 plaka = 5,5 kg/m2

Basotect Bariyerli Sünger

bariyerli basotect
Bariyerli Bondex Sünger
bariyerli bondex süngerler
Bariyerli Düz Süngerler ( tekne marin , Jeneratör, klima , mek.)


Ayrıca kendinden yapışkanlı özelliği mevcuttur.

Teknik detay ve sipariş vermek için Gökçe Akustik teknik ofisi ile görüşünüz.

 

Ses Yalıtımı