AKUSTİK SÜNGER & SES YALITIM MALZEMELERİ
Soundtex keçe kumaş

Soundtex Keçe Kumaş - Akustik

( Soundtex® ) Akustik Keçe ( Astar ) Kumaş nedir ? Nerede Nasıl Kullanılır ?

Firmamızın ithal ettiği Alman malı Soundtex ®, akustik performans alanında yeni bir ürün yelpazesi olan ve her bir uygulama yelpazesi için performans emici benzersiz özellikleri ve akustik ses kontrolü sunar. Soundtex® soundtex akustik kumaşın kullanım alanları; duvar panelleri, asma tavan ve sert zemin altına koymak gibi uygulamalarda geniş bir yelpazede üstün ses emilimini sağlar. Daha fazla kullanım gürültü bariyerleri, otomotiv uygulamaları veya diğer OEM ekipman olduğunu. Soundtex® Nonwoven gürültü azaltma uygulamaları için dokuma kumaşlarında geniş deneyime dayalı ürün yelpazesini geliştirdi.

soundtex kece kumas astar kumas

Soundtex Akustik Kumaş Kullanım Alanları : Akustik panel imalatlarında, ve her türlü akustik ses yalıtımına ihtiyaç duyulan okul, hastane, otel, konser salonu, toplantı salonları , kongre merkezleri gibi akustik ses kontrolüne ihtiyaç duyulan her alanda kullanılmaktadır.

FiberAcoustic kece kumas ahsap panel arkasi kece kumas

Soundtex Akustik Kumaş Kullanım Şekli : Soundtex® akustik keçe kumaşlar kendinden etiketli / yapışkanlı olup ısıyla panele yapışmaktadır. Akustik panel imalatında kullanılan soundtex kumaşlar sıcak preste ahşap panellere yapışmaktadır, yada lokal uygulamalarda ısıyla yapışmaktadır.

Soundtex Akustik Kumaş Kullanım Alanları : Akustik Asma Tavanlar - Otoyol Ses Bariyerleri - Akustik Duvar Panelleri - Delikli Metal Asma Tavanlar - Perforeli Tüm Yüzeylerde 

SoundTex kece akustik kumas
Soundtex akustik kumaş enstitüde alev geciktirici şekilde üretilmektedir. Soundtex yanmaz kaplama ile güçlendirmek amaçlı inşaat mühendisliğine uygun olarak üretilen bu kumaşlar ahşap panellerin arka tarafına kaplanmaktadır. Akustik tavanlarda kullanılan kaplamalarda soundex de kullanılmaktadır. Diğer kumaşlara göre mükemmel bir ses emme derecesi bulumaktadır.

SoundTex araştırma laboratuarlarında test prosedürleri altında test edilmektedir. SoundTex delikli ahşap tavan panelleri ile bağlantılı olarak gerekli testler sonucu bulunmuştur. Soundtex kumaş 1.8 mm delik yerleri boyutu 400 mm boşluk olarak üretilmektedir. Soundex Kumaşın ses emme katsayısı 0.75 dir. Soundtex Akustik kumaşlar üstün ses emilim özelliği ile daha çok tercih edilen ürün haline gelmiştir.

SOUNDTEX AKUSTİK KUMAŞ

Soundtex Akustik Kumaş Tanımı : Soundtex Türkiye temsilcisi olan firmamız, Soundtex keçe kumaşlar, ahşap perfore delikli derzli( fugalı ) tavan duvar panellerin arka yüzeylerine preste ısıtılarak monte edilen kendinden yapışkanlı ses yalıtımı ve akustiği sağlayan ithal kumaşlardandır. Mükemmel ses yutum değerlerine sahiptir. Akustik panel yapımında kullanılan profesyonel akustik kaplama malzemedir. Soundtex Türkiye Satıcısı : Gökçe Mimarlık Akustik  Sanayii ve Ticaret Ltd. Şti. Olarak '' Gökçe Akustik Ltd Şti  ® '' markası altında soundtex kumaşları satmaktadır. Soundtex keçe kumaşları avrupadan ( Danimarka , Almanya ve Fransa'dan ) ithal eden firmamız, dünyanın her ülkesine bu ürünleri ihraç etmektedir. Soundtex ürün satışımız, toptan ( palet / koyteyner ) bazında ve parekende adet / rulo olarak gerçekleşmektedir.

Soundtex Akustik KumaşEbadları : Soundtex 60 cm ile 180 cm rulo olarak standart boyda satılmaktadır.

Soundtex Akustik Kumaş Paket Miktarı : Soundtex rulolar , 60 cm / 60m² rulo ile180 cm 324 m²rulo olarak satılır.

Soundtex Akustik Kumaş Renkleri : Soundtex kumaş siyah ( koyu andazit gri ) ve beyaz standart olarak satılır.

Soundtex Akustik Kumaş Kullanım Alanları : Soundtex kumaş derzli delikli ahşap akustik panel perforasyonlarında.

Soundtex Akustik KumaşOpsiyonlar :Kendinden yapışkanlıdır, ütü ile yapıştırılır.

Soundtex Akustik KumaşYanmazlık :B1 yanmazlık formundadır, alev almaz tutuşmaz.soundtex astar kumas3
Soundtex Akustik Keçe Kumaş, 1. sınıf Alman malı Soundtex logolu, akustik bez ithal bir üründür. Ahşap panellerin arkasına  yerleştirilerek 40mm taş yünü ses emme şiltesinin gerçekleştirdiği akustik ses emme değerlerini sadece 0,2 mm lik  soundtex keçe kumaş ile gerçekleşebilmektedir. Bu ürünün uygulama faydaları bunlarlada kalmıyor. Ahşap panellerin ön yüzündeki deliklerden geçen ses dalgalarını yutar ses geçişini engeller, ayrıca ahşap paneli geçerek duvardan yansıyan ses dalgalarınıda tekrar yutarak mükemmel bir ses emilimi gerçekleştirir. Bunun yanında panel ve duvar arasında kalan boşlukta muhtelif tesisatlar yüzünden oluşan nemi ve buharı içeri geçirmez. Böylece panelin salona bakan yüzeyinde kabarma ve lekeler oluşmaz, cila kusmalarını önler. Anti bakteriyal ve anti alerjiktir. İçeriye toz geçmesini önler.

Soundtex Astar keçe kumaşlar hakkında teknik detay ve fiyat termin bilgisi almak için lütfen bizimle irtibat kurabilirsiniz. 

Akustik Paneller